Porady

Usuwanie pasków z tekstem ze Snapchata przy użyciu Photoshopa

Od dłuższego czasu jestem aktywny na jednym z popularnych serwisów społecznościowych, a konkretnie na grupach poświęconych obróbce zdjęć. Oczywiście obróbce w sensie usuwanie pasków ze Snapchata, psich pysków (da się!), ikonek, niechcianych osób, itd. Dzisiaj postanowiłem opublikować mały tutorial ode mnie dotyczący usuwania pasków ze Snapchata w Photoshopie. Oczywiście do tego będzie potrzebny komputer, na smartfonowych wersjach Photoshopa tego nie da się wykonać 😉

Będzie potrzebna jakaś w miarę nowa wersja Photoshopa. Ja wykorzystuję najnowszą dostępną CC 2017 (mam wykupioną subskrypcję w Adobe).

– zaznaczamy cały pasek z tekstem – najlepiej zrobić “zaznaczeniem prostokątnym” bez “wtapiania” (czyli wartość “wtapianie” musi być 0%)
– na górnym pasku wchodzimy w obraz -> dopasowanie -> poziomy -> poziom wejściowy podświetlenia zmieniamy na 100 (czyli pod pierwszym paskiem wartość 255 zmieniamy na 100)
– z wciąż aktywnym zaznaczeniem, przechodzimy do “usuwania szumów”, dajemy zachowanie szczegółów na 25% i usuwanie szumów kolorowych na 100%
BUM! 50% roboty wykonane 😀
– bierzemy teraz “punktowy pędzel korygujący” (ikonka “plasterka z łukiem”), ustawiamy rozmiar na ok 10-15 pikseli, twardość na 100% oraz typ na “uwzględnianie zawartości” i usuwamy nim pozostałości po pasku

Przedstawiona przeze mnie metoda pozwala znacznie zredukować (czasem wręcz do zera) ewentualne ślady po obróbce.

MAM STAREGO PHOTOSHOPA – CO ROBIĆ, JAK ŻYĆ?

W starszych wersjach Photoshopa “punktowy pędzel korygujący” może nie posiadać w ustawieniach typu “uwzględnianie zawartości”. Wtedy pędzelek po kliknięciu na zdjęcie będzie wypełniał zaznaczone miejsce tym, co się znajduje dookoła – w niektórych przypadkach efekt tego może być niezbyt akceptowalny. W takim wypadku lepiej będzie skorzystać ze zwykłego “pędzla korygującego”, ewentualnie z narzędzia “klonowanie”.

Author: Ivellios

Marek Sęk - Założyciel i redaktor naczelny Radia Paranormalium. Tłumaczy z języka angielskiego na polski artykuły o tematyce paranormalnej. Poza tym, nagrywa i montuje audycje dla radia oraz zajmuje się wszystkimi sprawami technicznymi w serwisie. Szerzej znany jako Ivellios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *