Moje projekty internetowe

Radio Paranormalium

Projektem, który zajmuje mi najwięcej czasu z całej mojej, nazwijmy to, działalności internetowej, jest Radio Paranormalium. Jest to radio internetowe nadające audycje o tematyce paranormalnej, ezoterycznej, konspiracyjnej, ufologicznej, itd. Słowem, tematy mniej lub bardziej „nie z tego świata”.

Samo radio nadaje od sierpnia 2011 roku, jednak serwis, w ramach którego radio obecnie nadaje, istnieje już od 2004 roku. Właśnie wtedy w Internecie zadebiutowała strona, która z czasem znacznie się rozrosła i przekształciła w portal o nazwie Paranormalium.

Pierwsze „przymiarki radiowe” robiłem już w 2006 roku, wtedy to w ramach Paranormalium zaczęły się ukazywać podcasty mp3, przy czym premiera każdego odcinka odbywała się na specjalnie na jeden dzień włączanym serwerze Shoutcast, i zawsze towarzyszył temu czat ze słuchaczami. Podcasty skończyły się jednak w czerwcu 2007 roku.

Ponownie podcastowanie – tym razem z pomocą lektora Huberta Chłopickiego – rozpocząłem jesienią 2010 roku. Audycje spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony słuchających. Latem 2011 roku nadarzyła się okazja do uruchomienia radia internetowego z prawdziwego zdarzenia, za pośrednictwem oferującego wówczas darmowe konta serwisu Freeshoutcast.pl. Krótko mówiąc, tym razem projekt wypalił w 100%, radio nadaje po dziś dzień, wciąż zdobywając nowych słuchaczy, a wśród audycji premierowych z czasem zaczęły dominować te realizowane na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *